Yaşam alanları kapsamında ev tekstilinin temel ürünlerinden biri de perdelerdir. Bu kapsamda pencereler şekillerine, yapılarına ve bulundukları yere göre uygun perdeler ile dekore edilmekte ve görselliği artırılmaktadır. Ayrıca evin bazı iç bölümlerde bölme yapma, bazı bölümleri gizleme ya da dekor oluşturma amacıyla da perdeler tercih edilerek kullanım alanı sürekli artmaktadır. Günümüzde perdeler evlerde, iş yerlerinde, sahnelerde, gizleme ve süsleme amaçlı kullanılan dekorasyon malzemeleri kapsamında bulunmaktadır. Perde sektörü o kadar gelişmiş durumdadır ki farklı farklı perde modelleri sürekli gelişme göstermektedir. Fon perde, isimli perde, japon perde, tül perde, farbela aksesuar, stor perde ve zebra perde bunlardan önemli bir kısmıdır. Bu perdelerin tüm çeşitleri sitemizde en özgün haliyle arz edilmiştir.  

Perde fiyatları

Perde sektörü geliştikçe de perde fiyatları da ilgililerin istediği düzeye inmiştir. Böylece perde ihtiyaç olan her yer istenilen tarzdaki bir perde ile örtülmektedir. Ayrıca hızla artan nüfus ve yeni bina yapımları perdeye olan ihtiyacı arttırmıştır. Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de perde üretimi istihdam alanı oluşturan bir sektör olmuş ve giderek de büyümektedir

Perde Çeşitleri

Perde çeşitleri süsleme unsurlarına önem veren herkes için önemli bir faktördür. Düşünün ki yaşam alanlarını önemseyen birisinin ilk müdahale etmesi gereken yerlerin başında pencere perdeleri gelmektedir. O yüzden bebek çocuk odaları, genç odası, yaşam odası, mutfak, yazlık ve aşk olsun modelleri yerinde kullanıldığında o ortamın albenisi yükselmektedir.

Modern, klasik, soyut, çağdaş, geometrik, etnik, geleneksel, çiçek, hayvan, tropikal, resim, manzara, aşk olsun, karikatürize gibi tem ve tarzlara sahip olan perdeler; renkli, siyah, pembe, gri, mavi, yeşil, kırmızı, sarı, kahve, mor, fuşya, krem, beyaz, bej ve turuncu olarak çeşitli renklere sahiptir.

Genellikle klasik manada evlerde normal bir perde ile tül perdelerin kullanıldığına daha fazla rastlanmaktadır. Bu iki perde takımı her şekilde en kısa yolda iş görmektedir. Ama günümüzde perde tarz ve modellerin değişmesi ile artık seçenek sayısında ciddi artışlar olmuştur.

Perdeler evlerin estettik ve dekoruna güzellikler katmaktadır.  Ama tam aksi şekilde perdeler evin dekorunu göze hoş gelmeyecek şekilde de bozabilir. Bunun için perde seçimlerinde çok ciddi seçimlerin yapılması gerekmektedir. Çünkü seçilen her perdenin eşyalara uyum sağlaması önemlidir.