Kişisel Bilgilerinizin Alınması ve Kullanımı

 

Kişisel bilgiler müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunmak, ürün ve hizmetlerin pazarlama faaliyetinde bulunmak, özel promosyon faaliyetleri düzenlemek, irtibat kurmak, bilgi güncellemek vb. amaçlar için kullanılacaktır. Aşağıda yer alan özel haller dışında, kişisel bilgiler üyelerimizin haberi ve onayı olmadan kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmaz, ticari amaçla kullanılamaz ve satılamaz.

a. Yetkili hukuki otoriteler tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulması,

b. Yetkili idari veya adli otoriteler tarafından, usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütülmesi amacıyla, kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi,

c. Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi verilmesi halleridir.

EKONOMİKPERDE, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü kişilere  ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. EKONOMİKPERDE'nun gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın,  sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, EKONOMİKPERDE'nun herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. EKONOMİKPERDE, 5651 sayılı kanun gereği, hizmet ve içerikleri barındıran sistemi sağlayan ve işleten kişi olarak, sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve Web Sitesi' nde çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

 

E-Posta Listesinden Ayrılma

EKONOMİKPERDE, aksi talep edilmediği sürece bilgilendirme e-postaları gönderebilmektedir. Bu e-postalarda EKONOMİKPERDE ve/veya tedarikçilerinin tanıtımlarına yer verilebilmektedir. Üyeler diledikleri zaman bu bilgilendirmenin durdurulmasını talep edebilirler, EKONOMİKPERDE bu talepler kendi sistemine ulaştığında üyelerine e-posta gönderimini durduracaktır.

EKONOMİKPERDE, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman Web Sitesinde yayınlamak suretiyle, tek taraflı olarak değiştirebilir. EKONOMİKPERDE'nun değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri, Web Sitesinde yayınlandığı tarihte yürürlülüğe girer.

 

Fatura Bilgileri

Sizden alınan fatura bilgileri satın aldığınız ürün ve hizmetleri size fatura etmek için kullanılmaktadır. Sitemizde bir satın alma yaptığınızda size ait fatura bilgilerinin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil gerekli tüm mali bilgileri içerir. Bu bilgiler sistemimizde saklanmayarak silinmektedir. Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde EKONOMİKPERDE veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin EKONOMİKPERDE ara yüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 128 mbit şifrelenmiştir. Bu sistem sayesinde internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlarda ele geçirilmesi önlenmiştir.

 

Diğer Güvenlik Bilgileri

Müşterilerimiz sisteme girdikleri tüm bilgilere sadece kendileri ulaşabilirler ve kendileri değiştirilebilirler, bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi olanaksızdır.  Sitemizin başka web sitelerine link verdiği hallerde tüm kullanım ve işlemler için o sitelerin gizlilik ve güvenlik politikaları geçerlidir ve diğer sitelerin uygulamaları sonucu karşılaşılan durumlardan sitemiz sorumlu değildir. Sitemize üye olurken, ziyaret ederken ve alışveriş yaparken işbu Gizlilik ve Güvenlik Politikasında yer alan şartları kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik ve Güvenlik Politikamızla ilgili her türlü soru ve öneriniz için sitemizdeki ''iletişim'' bölümünden bize ulaşabilirsiniz. EKONOMİKPERDE; işbu Gizlilik ve Güvenlik Politikası hükümlerini, dilediği zaman www.ekonomikperde.com sitesinde yayınlamak şartıyla, tek taraflı olarak değiştirebilir. İnternet sitemiz değişiklik yaptığı Gizlilik ve Güvenlik Politikası hükümlerini, www.ekonomikperde.com adresinde Gizlilik bölümünde yayınlar ve yayınladığı tarihten itibaren yürürlüğe girer.

Üyeliğinizi iptal etmek istemeniz durumunda 'Hesabım' sayfasındaki 'Üyelik Bilgileri' sekmesinden 'Üyeliğimi İptal Etmek Istiyorum' linkine basarak üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

 

 

.